Виктор Генев вкара гол при дебюта си за отбора на Ашдод, който обаче загуби с 1:4 скандален мач срещу Бейтар Йерусалим.

След поражението Ашдод остана последен с две загуби от два кръга във футболното първенство на Израел, докато Бейтар е лидер с шест точки.

Генев, който игра срещу Бейтар и като футболист на Ботев Пловдив в Лига Европа през този сезон, даде аванс на Ашдод в 15-та минута, когато се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините. Малко по-късно обаче главният съдия и неговите асистенти не видяха категорична засада на Итай Шехтер и позволиха играта да продължи, а Нир Бардеа блокира удара му към вратата с ръка и получи директен червен картон.

Ашдод доигра мача с човек по-малко и това се оказа пагубно. Жоржиньо изравни в 34-та минута, а няколко секунди след подновяването на играта се разписа и Йоси Бенаюн. Якоб Брихон покачи на 3:1 в 81-та минута, а четири по-късно Гаетан Варен оформи крайния резултат./БТА