Българският национал Петко Христов записа първия си цял мач като футболист на Венеция.

Въпреки разбития си нос от предишния двубой защитникът изигра пълни 90 минути при успеха на “крилатите лъвове” с 2:1 при домакинството им на СПАЛ, воден от Даниеле Де Роси.

Танер Тесман (12') и Николас Пиерини (34') отбелязаха головете за “аранчонеровердите”, а звездата на тима Джоел Поянпало се отчете с асистенции и за двете попадения през първата част.

След почивката Раджа Наинголан и компания стигнаха само до един гол, дело на Лоренцо Дикман (56'). С втората си поредна победа Венеция се изкачи до 12-ата позиция в класирането на Серия “Б” с 27 точки от 24 изиграни мача, а СПАЛ остана на 18-ото място с 24 пункта.