Българският вратар на Астра Гюргево Пламен Илиев спаси две дузпи при домакинската загуба с 1:2 от лидера в Румъния Виторул Констанца.  Бившият страж на Левски отрази ударите от бялата точка на Аурелиян Чицу и Флоринел Коман, а миналата седмица също спаси 11-метров наказателен удар срещу Университатя Крайова.

Въпреки добрите намеси на Пламен Илиев шампионите от Астра загубиха мача от плейофната фаза в Румъния и вече са на цели 10 точки от първото място.  За тима от Гюргево като титуляр започна бившият любимец на феновете на ЦСКА Серджиу Буш.

Друг любопитен момент в мача е рекордно краткият срок, в който бяха профукани общо три дузпи. Освен двете спасявания на Илиев, направени между 31-ата и 37-ата минута, само за 6 минути, и Астра не успя да реализира от бялата точка. В 42-ата минута Флоря би от бялата точка над вратата.

Сайтът на УЕФА отрази случая с трите изпуснати дузпи за 11 минути, задавайки си въпроса: Това рекорд ли е?