Българският нападател Валери Божинов подаде за гола на своя Лозана при равенството 1:1 срещу Грасхопърс, а мачът бе част от шестия кръг на швейцарската Супер Лига.

Божинов стартира като титуляр за Лозана и в 31-ата минута подаде към Франческо Маргиота, който с хубав изстрел порази вратата на Грасхопърс за 1:0.

Бившият нападател на Партизан бе заменен в 72-ата минута от панамеца Габриел Торес, но две по-късно главният рефер на срещата Жакоте отсъди дузпа за гостите, която бе доста спорна. Зад топката застана Рунар Мар Сигурйонсон, който излъга вратаря и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

С тази точка двата отбора останаха на последните две места в елитния ешалон на Швейцария, като отборът на Божинов има две точки в своя актив. Грасхопърс от своя страна пък е с пет пункта.

Идния кръг Божинов и компания гостуват на тоталния доминант в Швейцария Базел, докато Грасхопърс ще бори у дома Сион.