Аделаида Юнайтед разби с 5:1 у дома Уелингтън Финикс в мач от 21-ия кръг на първенството на Австралия. За гостите като титуляр започна Божидар Краев. Българинът остана на терена до 87-ата минута, когато беше заменен от Бенджамин Олд.

Домакините поведоха в резултата в 16-ата минута, когато Скот Уутън си вкара автогол. Седем минути по-късно Лука Йованович удвои. В началото на второто полувреме преднината на Аделаида стана класически след гол на Лехлън Бар. Новозеландците върнаха един гол в 54-ата минута от дузпа чрез Алекс Руфър.

Малко след час игра Хироши Ибосуки вкара за 4:1, а крайният резултат оформи Крейг Гуудуин в 71-ата минута.

С успеха Аделаида събра 37 точки и заема второ място във временното класиране. Уелингтън Финикс е пети с 31 точки, като толкова имат още третият Сентръл Коуст Маринърс и Уестън Сидни Уондърърс, който е четвърти.