Уелингтън Финикс с Божидар Краев в състава си се класира за четвъртфиналите на Купата на Австралия. Това стана факт след победа с 2:1 като гост над Мелбърн Сити. Българинът започна като титуляр и беше заменен в 90-ата минута от Ян Сасе.

За Мелбърн цял мач изигра бившият защитник на Левски Нуно Рейш. Новото попълнение на отбора Томас Лам пък не попадна в групата за мача.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха в 19-ата минута. Тогава Коста Барбарусис се възползва от грешка в защитата на домакините и с удар от няколко метра откри резултата. В 36-ата минута новозеландците удвоиха аванса си. Разписа се Бенджамин Уейн, който беше точен след подаване на Сам Сътън.

Мелбърн Сити върна един гол в 84-ата минута чрез Матю Леки. Домакините обаче нямаха сили за нещо повече в срещата и закономерно отпаднаха.