Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург постигна много важна победа в борбата си за оцеляване във Втора Бундеслига. В мач от 31-ия кръг на първенството „зебрите” победиха като гости Ерцгебирге Ауе с 3:1.

Тимът на Груев бе в серия от 6 поредни мача без победа, включително и пет поражения. Серия, която направи тимът от претендент за топ 5 в застрашен от изпадане. Спечелените три точки обаче подобриха значително ситуацията за „зебрите”. 3 кръга преди края, Дуисбург е 10-и с 41 точки, на 4 пред зоната на изпадащите. Ауе също е замесен в борбата – 13-и с 39.

Капитанът Кевин Волце се прояви решително като реализира двете отсъдени дузпи за своя тим в 56-ата минута и в добавеното време на двубоя. Имащият български корени Борис Таски вкара за 2:0 в 64-ата минута, а в 83-ата Димитри Назаров намали за 1:2.