Българският футболист Михаил Александров помогна на своя Борусия Дортмунд да победи Падерборн в контролна среща. Жълто-черните удариха противника си с 3:1, а Александров влезе в игра 28 минути преди края, при резултат 1:1.

Юношата на ЦСКА замени една от основните фигури в нападението на Дортмунд Диего Климович.

Отборът на Томас Дол поведе след гол на Валдес в 42-та минута. Падерборн върна попадението в началото на втората част. След влизането на Мишо Александров паднаха още два гола в полза на Дортмунд. Точен за тима от Първа Бундеслига на два пъти бе Ньоте.

След влизането си в игра Михаил Александров оформи дует в атака с автора на втория и третия гол за Борусия Дортмунд.

В двубоя Томас Дол използва общо 19 футболисти, което показва, че българинът започва да влиза в плановете му все по осезаемо. В момента Борусия е на подготвителен лагер в Испания, където предстои да изиграе още една контрола срещу местния Малага.