Българският футболист Мирослав Манолов записа категоричен успех заедно със своя Търгу Муреш над Виторул Констанца с 6:1. Двубоят бе част от 30-ия кръг на румънското първенство.

До края на местния шампионат остават четири кръга, като тимът на българина е лидер с 65 точки. На второ място е Стяуа Букурещ, който е с 5 пункта по-малко, но и все още не е изиграл своя двубой от потока.

През изминалата седмица Търгу Муреш излезе начело в елита на Румъния, след като победиха прекия си съперник.

Миро Манолов започна днешния двубой като титуляр, но бе заменен през второто полувреме, след като отборът му водеше с 2:0.

Гостите от Виторул Констанца останаха с човек по-малко и усложниха мача си още през първото полувреме, след като в 37-ата минута Мамеле получи втори жълт картон.