Българският нападател Владислав Мирчев вкара първите си голове с екипа на БАТЕ Борисов. Мирчев отбеляза цели три във вратата на третодивизионния Неман (Мост) в 1/16-финал от турнира за купата на Беларус. БАТЕ спечели с категоричното 7:3 като гост пред 2000 зрители в град Мост. Владислав Мирчев излезе титуляр и игра до 75-ата минута. Партньор на българинът в атака бе звездата Близнюк, който асистира за две от попаденията му.

Мирчев вкара първия си гол в 38-ата минута за 0:4 след груба грешка на вратаря на домакините, който изпусна топката след центриране от ляво. Само още две минути бяха нужни на Мирчев да вкара и втория си гол. Близнюк изведе бившия играч на Спартак Вн зад защитата на домакините сам срещу Кудряшов. Мирчев прехвърли вратаря, догони топката и я прати в опразнената врата.

Нападателят оформи своя хет-трик за 1:7 в 74-ата минута след нов пас на Близнюк, който прехвърли вратаря и за българина не остана нищо друго освен да добави топката.