Българският защитник Веселин Минев и неговият Анталияспор допуснаха загуба с 1:3 от Генчлербирлиги като гост в мач от първия кръг на местното първенство.

Минев започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, като в 60-ата бе декориран в жълто за грубо нарушение.

Резултатът в мача бе открит в 67-ата минута, когато Инчеман даде преднина на домакините. Гостите от Анталия изравниха девет минути преди края. С два късни гола на Зеч обаче, Генчлербирлиги грабна заслужено победата.

Друг бивш футболист на Левски и национал на България Георги Сърмов също трябваше да опита вкуса на поражението при визитата на Касъмпаша на гранда Галатасарай. Сараите спечелиха с 2:1, а головете за тях реализира Булут. За Касъмпаша точен бе Екер през второто полувреме. Николай Димитров остана резерва за Касъмпаша и не се появи в игра.