Българският национал Георги Миланов записа почти цял мач за своя Грасхопър в 32-и кръг на швейцарското първенство. Играещият под наем от ЦСКА Москва футболист остана на терена до 80-ата минута при успеха над последния Лугано с 1:0.

Трите точки не дойдоха никак лесно за „скакалците“, които определено не направиха най-силния си мач. Гостите отправиха цели 21 изстрела към вратата на Лугано, ала само 2от тях бяха точни.

Голът падна в 79-ата минута, когато Тарашай подаде към бразилеца Кайо, а той демонстрира хладнокръвие и се разписа. Малко след това и Миланов отстъпи своето място на терена.

Успехът не промени кой знае колко статуквото в класирането – Грасхопър остава трети с 49 точки, като води поне временно с 5 точки пред четвъртия Сион. Вторият Йънг Бойс има 60, докато шампионът Базел е далеч напред със 79.