ЦСКА Москва с Георги Миланов като титуляр изпусна перфектен шанс да излезе начело във временното класиране на руското първенство. В своя мач от 9-ия кръг столичани паднаха навън с 0:2 от ФК Ростов.

Миланов попадна в стартовата 11-орка на наставника Леонид Слуцкий, чийто възпитаници обаче направиха много слаб мач. Очевидно незаслуженото поражение от Тотнъм в Шампионската лига през седмицата оказа своя резултат, докато Ростов пращеше от самочувствие след 2:2 с ПСВ Айндховен в същия турнир.

Домакините откриха резултата в 66-ата минута, когато Тимофей Калачев достави чудесно подаване за Гатачан, а халфът с хубав удар преодоля Игор Акинфеев.

В добавеното време на срещата Ростов уби всякаква надежда за ЦСКА. Кристиан Нобоа бе точен след асистенция на Дмитри Полоз.

Георги Миланов остана на терена до самия край на мача, без обаче никой от неговия тим да се отличи с нещо кой знае какво. За всичките 90 минути момчетата на Слуцкий съумяха да отправят един-единствен точен шут към  противниковата врата.

В класирането ЦСКА остава на трето място с 18 пункта, докато Ростов ги догони. Днешният противник на московските „армейци“ вече има 16 точки на четвъртото място, колкото има и петият Амкар Перм.

Лидерите Спартак Москва и Зенит имат по 19 точки.