Николай Михайлов направи силен мач и не допусна гол във вратата си, но Твенте не успя да победи Витес като гост и двата отбора завършиха 0:0 в дербито от 12-я кръг на холандското първенство.

През първото полувреме домакините бяха по-активния тим на терена, притесняваха максимално съперника си и не оставиха много възможности за Твенте. Ники Михайлов се намеси на няколко пъти, но без сериозни заплахи към врата му.

В 55-ата минута Марко Ван Гинкел се откъсна от защитата на Твенте, но българският страж излезе навреме за да пресече удара на халфа на Витес.

В останалата част от второто полувреме Твенте реализираха удари към вратата на Витес чрез Тадич, Брама, Янсен и Кастайньос, но до попадения така и не се стигна и срещата завърши с резултат 0:0.

Така Твенте все още заемат първо място в класирането на Ередивизи с 29 точки, застрашени от ПСВ, който е с 27 точки и с мач по-малко.