В мач без смисъл Твенте загуби гостуването си на Аякс с 0:1 в последния кръг на кампанията в холандската Ердедивизия. Българският вратар на Твенте Николай Михайлов се появи в игра през второто полувреме на срещата, когато падна и победният гол за домакините.

Гостите си бяха бетонирали второто място още в 33-ия кръг, както и участието в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.
Българският национал се появи в игра срещу Аякс на полувремето. За карък на българския страж именно през втората част падна и голът за победителите. Емануелсон вкара за 1:0 в 59-та минута.

Така, след 34-и кръга Твенте завърши на второто място с актив от 69 точки, с една пред третия Аякс. АЗ Алкмаар е шампион на Холандия с 80 точки.