Тимът на Мидтиланд записа 12-ата си победа в датската Суперлига, надвивайки с класическото 3:0 неудбония отбор на Одензе у дома. Българският полузащитник Божидар Краев влезе като смяна в 84-ата минута на „MCH Арена”, след като замени Мейрън Джордж.

Иначе Александер Шултц даде превес на домакините с гол в 23-ата минута, а четвърт час по-късно Поулсен удвои.

Гостите стартираха по-уверено през второто полувреме, но Хелениус изпусна дузпа. В 89-ата минута българинът бе близо до това да се разпише след едва четири минути на терена. Мабил центрира отдясно на първа греда към Краев, но той се размина с топката. За негов късмет зад него дойде Андерсон, който от няколко метра оформи крайният резултат, категоризирайки победата за Мидтиланд.

В идния кръг Краев и неговият тим гостуват на Хорсенс, а Одензе приема Олборг.