Българският нападател Илиян Мицански записа едва 60 секунди на терена за Карлсруе при поражението с 1:2 от Кьолн от 10-ия кръг на Втора Бундеслига. Тимът на Мицански не успя да се възползва от два пропуска от бялата точка на „козлите“ при резултат 0:0, а след като поведе в резултата допусна пълен обрат.

Българинът се появи в игра едва след като крайният резултат бе оформен от Бреко, който се разписа малко преди изтичането на редовното време на мача. Тогава треньорът на домакините Маркус Каучиниски хвърли нападателя в търсене на изравнителен гол, но добавеното време не стигна да избягването на втората поредна загуба „Ка Ес Це“.

Гостите играха по-добре почти през целия мач, но през първото полувреме пропуснаха две дузпи. Първо Марсел Рисе би неточно, а след това и бившият германски национал Патрик Хелмес не успя да се разпише от бялата точка.

Карлсруе откри в 51-ата минута благодарение на холандеца Кьон ван дер Бийцен, но само 8 по-късно Хелмес се реваншира и изравни.

В края дойде и инфарктния завършек, който остави Карслруе на 9-о място с 12 точки. Лидер е отборът на Кьолн с 20.