Българският национал Илиян Мицански изигра 20 минути за своя Карслруе при равенството 1:1 като гост на Зандхаузен в среща от 5-ия кръг на Втора Бундеслига.

Нападателят отново бе използван като жокер от своя наставник Маркус Каучински, който опита да стигне до важен втори гол с включването му. До този ход се стигна, след като Карлсруе успя да поведе в резултата с попадение на Дима Назаров, който в 57-ата минута простреля вратаря Рийман.

Гостите опитаха всичко, за да доубият в интригата в двубоя, но в последните минути решиха да се бранят и бяха наказани. Секунди преди изтичането на редовното време защитникът Флориан Хюбнер бе оставен непокрит и успя да изтръгне точка за Зандхаузен.

Така Карлсруе събра 8 в своя актив и за момента заема 5-о място във временното класиране. Лидер е Гройтер Фюрт с 12 точки.