ФСФ Франкфурт постигна важен успех с 3:1 над Мюнхен 1860 в мача от 25-ия кръг във Втора Бундеслига. Българският нападател на домакините Илиян Мицански бе титуляр и остана на терена до 66-та минута.

Мицански имаше възможност да се разпише в 43-та минута на двубоя, но ударът му бе спасен. През второто полувреме българинът си изкара жълт картон, след като задържа с ръка Майерс Фрайщос в 59-та минута. В 66-та минута пък Мицански бе заменен от Зафер Йелен.

Пред 6019 зрители във Франкфурт гостите поведоха в резултата. В 15-та минута Кай Бюлов вкара с глава за 1:0 в полза на Мюнхен 1860.

Още преди почивката обаче домакините стигнаха до пълен обрат. Точни бяха Михаел Горлиц и Марсел Гаус съответно в 24-та и 42-та минути. Крайното 3:1 оформи Маколей Крисантус в 85-та минута.

Успехът е много важен за домакините в борбата им за оцеляване. Франкфурт вече заема 12-то място във временното подреждане с 24 точки, на 3 над зоната на изпадащите. Мюнхен 1860 пък остава на 6-та позиция с 42 точки.