Българският нападател Илиян Мицански не е забравил как се вкарват голове в кратката лятна пауза. Голмайсторът на Заглебие Любин успя да се разпише в първата контролна среща по време на подготовката на новия участник в елитната полска дивизия. Мицански реализира единственото попадение за новака в Екстракласата при загубата с 1:3 от бронзовия медалист от миналото първенство Лех Познан.

Илиян Мицански бе точен в 60-та минута, след като се появи на терена като резерва на почивката. Той остана на пейката, тъй като старши треньорът на Заглебие Андржей Лешак предпочете да изпробва дошлите на проби футболисти. Българският нападател имаше и още едно много добро положение да вкара отново, но нямаше късмет.

На 9 юли Заглебие заминава на лагер в Германия, като наставникът Лешак ще заведе там 26 футболисти. Контролите, планирани по време на подготовката ще са срещу Оснабрюк (12 юли), Магдебург (15 юли) и Хановер (17 юли).