Илиян Мицански реализира първото си попадение в елитната полска Екстракласа с екипа на Заглебие Любин. Неговият тим обаче записа трета поредна загуба от началото на шампионата, този път като гост на Пяст Гливице с 1:4. Именно почетният гол бе дело на Мицански, който бе голмайстор на втория ешелон миналата година. За трети път Заглебие инкасира цели четири попадения във своята врата, което на практика ги лиши от какъвто и да било шанс за успех.

Илиян Мицански откри резултата още в деветата минута, но до почивката Пяст Гливице вече бе сътворил пълен обрат до 2:1. През второто полувреме Вилчек реализира второто си попадения в срещата, а освен него се записаха сред голмайсторите още Глик през първата част и Олжар в 72-та минута.

Мицански бе титуляр и игра цял мач за Заглебие. Тимът от Любин заема предпоследно място, без точка в актива си, а последният Ягелония Бялисток стартира на минус и все още наваксва изоставането си.