Българският нападател Илиян Мицански изигра цяло второ полувреме за своя Карлсруе при победата с 2:1 над гостуващия Зандхаузен в мач от 22-ия кръг на Втора Бундеслига. Националът ни се появи като резерва в заключителните секунди на първата част, когато неговият съотборник Коен ван дер Бийцен изпита остри болки и не можа да продължи двубоя, с който серията на „Ка Ес Це“ без загуба в първенството продължава вече 4 месеца.

Карлсруе няма загуба от 5 октомври насам, като в 12-те си мача оттогава постигна 6 победи и 6 равни.

Домакините откриха резултата в 51-ата минута чрез Доминик Пайц, който се разписа с хубав удар с десния крак.

В 72-ата минута Мицански помогна на отбора си, като изработи директен червен картон на Флориан Хюбнер. Последният много грубо изрита българина през краката и съдията го отстрани от игра.

Малко по-късно, в 79-ата, Роуен Хенингс успокои Карлсруе с попадение за 2:0, но Ники Адлер върна един гол четири минути преди края. Все пак домакините удържаха аванса си и това ги изстреля на третото място във временното класиране с 36 точки. Лидер е Кьолн с актив от 42.