Илиян Мицански бе титуляр за своя Кайзерслаутерн при успеха с 2:1 като гост срещу Бохум в мача от 7-ия кръг на Втора Бундеслига.

Българският нападател записа асистенция за оказалото се победно попадение в мача.

Мицански остана на терена до 79-та минута, когато бе заменен от Хендрик Цук. Минутка преди да напусне терена българският национал и си изкара жълт картон.

В 27-та минута самият Мицански имаше възможност да открие резултата, но пропусна. Голът за гостите все пак падна в 36-та минута, когато с глава Костас Фортунис откри за 1:0.

Преднината 2:0 за Кайзерслаутерн бе оформена в 65-та минута, когато Мицански игра добре, подаде към Мохамаду Идрису, който вкара.

В 84-та минута домакините върнаха един гол чрез Юсуке Тасака, който бе точен за 1:2.

В крайна сметка обаче повече попадения не паднаха, а Мицански и компания записаха серия от четири поредни победи като гост.

Във временното класиране, Кайзерслаутерн е на 3-то място с 15 точки, на 2 зад Енерги и на 4 зад Брауншвайг. Бохум пък е на 10-та позиция с 8 точки.