Българският нападател на Лех Познан Илиян Мицански откри резултата в четвъртфинала реванш за Купата на лигата в Полша срещу Висла Краков.

Лех загуби като гост с 2:3, и след 2:2 в първата среща отпада от турнира. Цял мач за тима от Познан игра и другият българин в състава – Кристиян Добрев.

Още в 11-та минута на срещата Мицански получи хубав пас от Пржемислав Питру и изведе Лех напред в резултата, след като прати по земя топката в мрежата на Павелек.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха по един гол, като гостите дори взеха аванс от 2:0 с попадението на Босацки в 43-та минута. Точно преди последния съдийски сигнал за първата част Брожек намали за Висла.

След почивката домакините се представиха по-добре и пред собствената си публика от 2500 души обърнаха резултата. Първо Паулиста реализира веднага след подновяването на играта, а в 65-та минута Брожек с втория си гол в мача донесе победата на Висла.

Илиян Мицански получи и единствения жълт картон в мача в 70-а минута, а четири по-късно бе заменен от Златко Таневски.