Българският нападател Илиян Мицански донесе победата на ФСФ Франкфурт при дебюта си във втора Бундеслига.

Мицански отбеляза двете попадения за новия си отбор при успеха с 2:1 като гост на Дуисбург в мача от 20-ия кръг на шампионата.

Българинът премина във Франкфурт в средата на януари под наем от Кайзерслаутерн до края на сезона.

Той откри резултата в 18-ата минута, когато засече ниско центриране от ляво в наказателното поле на Марсел Гаус.

Горан Сукало изравни за домакините с глава след центриране на Бенямин Керн от фаул в 47-ата минута.

В 69-ата минута обаче Мицански се разписа отново. След остро центриране в наказателното поле на резервата Зафер Йелен българинът плъзна топката в мрежата с глава за крайното 2:1 за Франкфурт.

Мицански беше заменен в 87-ата минута от нигериеца Маколей Крисантус.

В състава на Дуисбург цял мач игра българският нападател Валери Домовчийски.

Домовчийски имаше две добри възможности след почивката, но не успя да се разпише. Той се измъкна в чиста позиция в 63-ата минута, но не намери целта.

В 81-ата минута юношата на Левски можеше да изравни, но стреля в тялото на вратаря Патрик Кланд от чиста позиция.

С успеха ФСФ Франкфурт се изкачи на 14-а позиция с 17 точки. Дуисбург е 12-и с 20 точки.

Българският защитник Асен Караславов остана резерва при загубата на Гройтер Фюрт с 1:3 като гост на Динамо Дрезден.

След поражението отборът на Караславов падна на трето място с 40 точки.

Лидер е Фортуна Дюселдорф с 42 точки и мач по-малко, а на второ място излезe Падерборн също с 42 точки.