Българският национал Илиян Мицански се появи като резерва при загубата на неговия Инголщад с 1:2 от Аален в 28-ия кръг на Втора Бундеслига. Нападателят влезе в игра в 81-ата минута, но не успя да помогне на своя тим да избегне третото си поредно поражение.

Домакините от Аален откриха резултата в 20-ата минута, след като Марсел Райхвайн получи добър пас от Леандро Грех и разстреля вратаря Киршщайн.

Тимът на Мицански успя да изравни само пет минути по-късно, когато Каюби реализира от дузпа. След още пет Инголщад почти обърна резултата, но ударът на Мориц Хартман срещна гредата.

До края на първото полувреме и в началото на второто натискът на гостите продължи, но в 54-ата всичко за тях рухна, след като и домакините получиха 11-метров наказателен удар. Мартин Дауш също бе точен и върна аванса от един гол за своя тим.

Успехът позволи на Аален да задмине Инголщад във временното класиране, като победителите събраха 36 точки и дръпнаха с 1 пред отбора на Мицански, който падна до 11-ото място.