Българският национал Илиян Мицански записа 64 минути на терена при равенството 1:1 между неговия Кайзерслаутерн и Брауншвайг в среща от 8-ия кръг във Втора Бундеслига.

„Лаутерите“ поведоха в 25-ата минута чрез Флориан Дик, а след това имаха няколко възможности да удвоят, но не успяха да намерят целта.

Мицански имаше добър шанс да вкара в 51-ата минута, но и неговият шут излезе в аут, а малко по-късно бе заменен.

Гостите заиграха далеч по-силно през втората част и логично стигнаха до попадение в 75-ата минута, когато Орхан Адеми донесе точката на своя тим.

Кайзерслаутерн се изравни по точки с 3-ия в класирането Мюнхен 1860, като и двата състава имат по 16 в актива си, но мюнхенци са с по-добра голова разлика. Брауншвайг пък продължава да оглавява таблицата с 20.