В мач от 8-я кръг на първата полска лига Заглебие Любин разгроми с 5:0 Тур Терек, като за домакините с два гола се отличи българският нападател Илиан Мицански.

Българският нападател откри резултата в 35-та минута, а четири минути по-късно Павловски удвои преднината на Заглебие.

В 43-та Мицански успя да отбележи своя втори гол в срещата, след като този път бе точен от бялата точка. С двете отбелязани попадение българинът остана начело в голмайсторската листа на първа полска лига с отбелязани 10 гола в 6 мача, като три са от дузпа.

През второто полувреме домакините затвърдиха своята убедителна победа с голове на Голински в 70-та минута и Кедзиора в 75-та.

С тази победа Заглебие се намира на 3-о място с актив от 15 точки, но и два мача по-малко от лидера в класирането Подбедскидзие Биелско, който има 19 точки, а втори е Видзев с 16 точки и мач повече от отбора от Любин.