Българският нападател Илиян Мицански реализира два гола за победата на неговия полски отбор Лех Познан над Миедз Легница с 5:0 в контрола.

Срещата се игра на заснежения терен на тренировъчната база на Лех и премина под доста тежки атмосферни условия. Това бе и последната проверка за тима преди да замине на лагер в Испания.

Мицавски се разписа по веднъж в двете полувремена. Пет минути преди края на първото юношата на Пирин се възползва от едно чудесно подаване на Заяц и прати топката в мрежата на Мариак. Преди това самият Заяц вкара един гол, а резултата откри капитанът на Лех Давид Кучарски.

През втората част Закржевски направи 4:0 в 51-та минута, а шест по-късно отново Мицански оформи крайния резултат с второто си попадение в мача.

Другият български футболист на Лех Познан – Кристиян Добрев получи почивка, тъй като ден по-рано игра с друг състав на тима също контролна среща.