Металург Донецк записа победа с 2:0 като домакин на Ворскла в мач от седмия кръг на украинското първенство. Съставът, воден от Николай Костов успя да надиграе своя съперник и по този начин записа трети успех от началото на шампионата.

Наставникът отново не разчиташе на българския футболист в отбора Велизар Димитров, който продължава да се подготвя по възстановителната си програма. За сметка на това друг от лидерите в отбора Мхитарян изигра ролята си и поведе състава за успеха. Бившият футболист на Левски Зе Соарес започна като титуляр.

В 27-та минута Аделейе откри резултата, след като засече центриране от корнер. Вторият гол падна през второто полувреме. В 54-та минута капитанът на Металург Мхитарян реализира за крайното 2:0.

С трите точки съставът на Николай Костов заема временното 6-о място в 10 точки, а Ворскла е на 4-а позиция с 13 точки. Лидер е Шахтьор Донецк, който води с 19 пункта.