Таврия Симферопол спечели купата на Украйна по футбол след победа на финала над Металург Донецк с 3:2 след продължение.

120 минути за Металург игра Велизар Димитров, а в 67-а минута на терена се появи и другият български играч на тима от Донецк - Чавдар Янков.

15 минути преди края на редовното време на терена се появи и бившият халф на Левски Зе Соарес, но и той не успя да помогне на Металург да вдигне купата.

Таврия поведе с 2:0 до почивката с голове на Фещук и Ковпак от дузпа. През второто полувреме отборът на Металург, воден от старши треньора Николай Костов, изравни след попадения на Мхитарян и Марио Сержио и доведе мача до продължения.

В допълнителните минути Таврия имаше повече шанс и с гол на Идахор стигна до победата, макар че доигра мача с десет души след червен картон в продълженията на Джуричич.

В последната минута на добавеното време Велизар Димитров имаше възможност да прати мача на дузпи, но българинът пропусна.