Димитър Телкийски и Елин Топузаков и техният Апоел не успяха да преодолеят Макаби в дербито на Тел Авив и отстъпиха с 1:2. И двата отбора не заемат челни позиции във временното класиране и двубоят беше важен и заради трите точки. След 23 мача Апоел е едва 10-ти, а Макаби заема осма позиция.

Телкийски и Топузаков играха пълни 90 минути, но така и не успяха да помогнат на Апоел. Изненадващо, именно „червено-белите” откриха резултата. Голмайсторът в шестата минута бе още по-изненадващ – защитникът Тал Хен. В края на първото полувреме обаче Макаби успя да изравни чрез френското попълнение Яник Каманан.

Юси Шивон донесе крайния успех на символичните домакини в 89-та минута, когато вече изглеждаше, че двата отбора ще поделят точка.

По принцип сдържаният Димитър Телкийски този път изпусна нервите си и бе на път да се саморазправи със свой съперник, след като срещу него бяха извършени последователни нарушения. Мечо хвана играча на Макаби за косата, но двамата бяха разтървани, видя Гонг.