Димитър Телкийски и Елин Топузаков отпаднаха на осминафиналите в турнира за Купата на Израел, след като техният Апоел Тел Авив загуби от Макаби Хайфа. След 1:1 в редовното време, отборът на Мечо и Топчо загуби с 1:2 при изпълнението на дузпите.

Двамата българи останах на терена през всичките 120 минути, които завършиха нещастно за Апоел.

Домакините поведоха в срещата в 71-та минута с гол на Лала. Гостите обаче успяха да изравнят в самия край на двубоя. Катан от дузпа в 90-та минута прати срещата в продължения.

След още половин час игра двата тима не успяха да си вкарат повече голове и се стигна до лотарията с дузпите. В крайна сметка след 2:1 в полза на Макаби при 11-метровите наказателни удари, тимът на българите отпадна на осминафиналите за Купата на Израел.