Отлично се представиха двамата българи в състава на Манчестър Сити Мартин Петров и Валери Божинов по време на контролата срещу Селтик, завършила 1:1.

Двамата започнаха като титуляри, а Петров вкара единственото попадение за „гражданите” през втората част.

Божинов игра през първите 45 минути, като бе един от най-дейните футболисти на терена.

В 53-тата минута бързоногото крило на националния отбор откри резултата, след като получи на скорост по лявото крило, влезе в наказателното поле и от границата на малкия пеналт с диагонален удар не остави шансове на Артур Боруц.

Пол МакГовън в 78-мата минута възстанови равенството, след като засече центриране на Пол Кадис на далечната греда.

В 83-тата минута Каспър Шмайхел ритна с коляно в главата своя съотборник Тал Бен Хаим при опит за боксиране. Бившият играч на Челси лежа известно време на тревата, но в крайна сметка продължи игра.

В 89-тата минута отново МакГовън имаше възможност да донесе победата за Селтик, но след като получи топката непокрит на дузпата, удари греда.

В друга интересна контролна среща Манчестър Юнайтед и Ювентус завършиха наравно 0:0.

Хъдърсфийлд – Арсенал 1:2

Удинезе – ПАОК 1:3

Нюкасъл – ПСВ Айндховен 2:2