В мач от 36-я кръг на Премиършип доста изненадващо Манчестър Сити загуби с 2:3 като домакин от Фулъм и по този начин гостите запазиха своите шансове за спасение.

Мартин Петров изигра поредните си силни 90 минути за „гражданите” и записа асистенция при първия гол за Сити.

В 10-та минута Петров подаде на Айрланд, който с хубав удар не остави никакви шансове за стража на Фулъм. В 21-та минута Бенжани удвои преднината на Манчестър Сити.

През второто полувреме нещата на „Дъ Сити ъф Манчестър” се промениха и гостите сътвориха обрат след две попадения на Камара и едно на Мърфи. Бившият футболист на Ливърпул пропусна да реализира и дузпа.

Димитър Бербатов игра 90 минути при домакинското равенство 1:1 на Тотнъм с Болтън. Това бе 100-ят мач за капитана на българския национален отбор с екипа на "шпорите".

На стадион "Уайт Харт Лейн", Болтън поведе с гол на Стелиос в 46-та минута, но Стед Малбранк оформи крайното 1:1 в 52-та минута.

Бербатов изпусна няколко изгодни положения и не успя да се разпише в мрежата на Болтън.