Българският национал Мартин Петров отново се разписа за своя Манчестър Сити, но това не помогна на „гражданите” да запишат престижен успех срещу шотландския гранд Глазгоу Рейнджърс.

Пред 35000 зрители на стадион „Айброкс” домакините се наложиха с 3:2, а българинът отбеляза втория гол за Сити, с което изведе своя отбор напред в резултата. Петров бе на терена само през втората част.

Начо Ново откри за Рейнджърс след 20 минути игра, а само седем по-късно Стивън Айрлънд изравни. След почивката Мартин Петров покачи на 2:1 в полза на Сити след обичайния си рейд по лявото крило.

До края на срещата възпитаниците на Марк Хюз обаче допуснаха пълен обрат. Първо Милър изравни в 55-ата минута, а Уиър подари победата на домакините в последните секунди на срещата.