Българският национал Мартин Петров носи за 20 минути капитанската лента в Манчестър Сити. Лявото крило и Валери Божинов започнаха като титуляри мача на „гражданите” срещу Орландо Пайрътс, който англичаните загубиха с 0:2.

Петров получи лентата от заменения в 70-та минута Стивън Айрланд. Мартин остана в игра до края на срещата, която е част от турнира „Водаком”, провеждащ се в ЮАР.

Божинов бе сменен от Марк Хюз в 70-та минута, а на неговата позиция застана Фелипе Кайседо.

Стрелецът пропусна две ситуации през първата част, а след паузата изработи фаул, който за малко да бъде вкаран от Мартин Петров. В края на срещата опитният врачанин бе фаулиран грубо, за което футболист на домакините получи жълт картон от съдията.

Новите попълнения на Сити в нападение Роке Санта Крус и Карлос Тевес изгледаха мача от трибуните, тъй като все още не са готови за игра.

В първите две контроли на един от най-богати клубове в света Марто Петров и Валери Божинов бяха сред титулярите, но със сигурност битката няма да е лека с оглед на звездната селекция, която „гражданите” продължават да правят.