Манчестър Сити с Мартин Петров не успя да победи Портсмут в мач от 13-я кръг във Висшата лига. Срещата завърши при резултат 0:0, а българинът остана 90 минути на терена.

След взетата точка момчетата на Свен Йоран Ериксон заемат третото място с актив от 26 точки, на една зад втория Арсенал, но „артилеристите” са с два мача по-малко.

Мартин Петров имаше възможност да се разпише на няколко пъти както през първото, така и през второто полувреме. Първата възможност бе в 11-та минута, когато се намеси стражът на домакините. Дейвид Джеймс спаси още един хубав изстрел на Марто с левия крак в 28-та минута. През втората част българският национал имаше възможност да даде преднината за „небесносините” след изпълнение на пряк свободен удар – след изпълнението обаче, топката излезе в аут отдясно на вратата на Портсмут.

В самия край на редовното време в 85-та минута Петров центрира към Майка Ричардс, който обаче не успя да уцели вратата след удар с глава.

След този хикс Портсмут заема 6-то място с актив от 23 точки.