Българският национал Мартин Петров изигра първите си минути с екипа на новия си клуб Манчестър Сити. Крилото започна като титуляр и записа 45 минути при победата с 2:0 над Шросбъри в приятелска среща. Проверката бе посветена на откриването на новия стадион на Шросбъри – „Ню Медоу”. Попаденията паднаха в самия край на двубоя, в 87-та и 90-та минута и бяха дело съответно на Коради и Диков.

Свен-Йоран Ериксон заложи на следните футболисти в началото на мача: Шмайхел, Онуоха, Ричардс, Дън, Сун, Джеовани, Джонсън, Фернандес, Петров, Айрланд, Бианки.

През втората част в атаката на тима се появиха Георгиос Самарас и Бернардо Коради.

Мартин Петров остави много добро впечатление, като още от самото начало на двубоя бе най-активен по терена. Той въодушеви публиката с няколко от своите финтове и заедно с Джеовани бе постоянна заплаха за бранителите на съперника.

Следващата контрола на Манчестър Сити е в събота срещу Валенсия.