Мартин Петров направи отлично завръщане в игра след половин година извън терена, като показа, че не е загубил игровия си нюх и се отличи с голов пас.

Българският национал асистира на зимбабвиеца Бенжани за единственото попадение за резервите на Манчестър Сити при загубата с 1:2 като гост на Нюкасъл.

Петров започна като титуляр за клубния си тим за първи път от август 2008-а и изигра едно полувреме, като това бе първото му появяване на терена в официален мач октомври насам, когато претърпя операция на коляното.

Двубоят от северната дублираща група на Висшата лига се игра пред 1457 зрители на стадион Сейнт Джемсис Парк, сред които бе и новият мениджър на Нюкасъл Алън Шиърър.

Освен Мартин Петров, който на почивката бе заменен от Скот Кей, за резервите на Манчестър Сити играха капитанът Дитмар Хаман и Бенжани, а в състава на свраките се открояваше името на Алън Смит.