Мартин Петров записа пълни 90 минути за Болтън при равенството 1:1 като гост на Уест Бромич Албиън в среща от седмия кръг на Висшата лига.

Уондърърс поведе с дежурния гол на Йохан Еламандер, който бе точен след подаване на Кевин Дейвис в 64-ата минута. Домакините изравниха в 78-ата чрез Джеймс Морисън.

Със спечелената точка Болтън се изкачи на 11-позиция с осем точки, докато Уест Бромич е шести с 11.

Стилиян Петров бе титуляр за Астън Вила при загубата с 1:2 като гост на Тотнъм. Стенли игра за гостите от Бирмингам до 81-ата минута, когато бе заменен от Стивън Айрлънд.

Вила откри резултата на Уайт Харт Лейн с попадение на Марк Албрайтън в 16-ата минута, но шпорите направиха пълен обрат след два гола на Рафаел Ван Дер Ваарт в 45-ата и 75-ата минута, като и двете асистенции при головете на холандеца бяха дело на Питър Крауч.

Тотнъм се изкачи на пето място с 11 точки, колкото има и третият Арсенал. Астън Вила слезе на осмо място с десет точки.