Манчестър Сити взе важна победа в английската Висша Лига. В мач от 6-тия кръг „небесносините” се наложиха като домакини над Астън Вила. С минималното 1:0.

Мартин Петров започна като титуляр за Сити и игра пълни 90 минути. Неговият съфамилник Стилиян пък влезе в 81-вата минута на мястото на Найджъл Рио-Кокър.

През първата част и двата тима изпуснаха изгодни положения, а вратарят на домакините Каспър Шмайхел изглеждаше необичайно несигурен при центриранията на Вила.

Едва 3 минути след началото на втората част „гражданите” откриха резултата.

Елано намери чудесно младока Майкъл Джонсън, който по великолепен начин се измъкна между трима защитници на Вила и промуши топката покрай вратаря Скот Карсън.

Влезлият като резерва Роландо Бианки можеше да вкара и втори гол за Сити в смаия край на срещата. Италианецът излъга вратаря Карсън и мина покрай него. Ударът му обаче бе спасен от самата голлиния от капитана на бирмингамци Гарет Бари.

Със спечелените три точки, Ман Сити излезе на 2-ро място с 12 точки, на една зад Арсенал и с една пред Ливърпул, Ман Юнайтед и Челси.

Астън Вила пък е на 11-та позиция с 7 точки.