Отборът на Болтън започна по отличен начин сезона във Висшата лига. Уондърърс, с българина Мартин Петров в състава си, победиха с 4:0 като гост тима на новака Куинс Парк Рейнджърс.

Гостите не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и съвсем заслужено стигнаха до убедителната победа. Мартин Петров продължи отличната си форма от предсезонната подготовка на своя тим и успя да създаде куп опасности пред вратата на противника.

Още в 11-ата минута българинът, който пропусна контролата срещу Беларус в Минск, имаше възможност да стреля, но топката мина встрани от вратата. Последва нов изстрел на Петров пет минути преди края, но този път коженото кълбо профуча над вратата. Головете за Болтън вкараха Кейхил през първата част и Класнич, Муамба и автогол на Габидон през второто полувреме.

Другият българин във Висшата лига Стилиян Петров игра 90 минути за своя Астън Вила при нулевото равенство на Фулъм на „Крейвън Котидж”. Българинът бе заменен в добавеното време на срещата, а в 81-ата минута Петров получи жълт картон.