Манчестър Сити направи 1:1 като гост на Уигън при гостуването си от 9-ия кръг в английската Висша лига. Пред около 20000 зрители Мартин Петров започна като титуляр за „небесносините” като се отплати за гласуваното му доверие от Марк Хюз, като вкара единственото попадение за гостите в 47-та минута. За домакините точен бе Н’Зогбия в 45-та.

В атаката за „гражданите” започнаха Емануел Адебайор и Карлос Тевес, като аржентинецът успя да запише асистенция за гола на Петров. Българският национал остана терена през всичките 90 минути, за разлика от партньорите си в атаката, които бяха заменени през втората част.

Домакините успяха да стигнат до гола в последната минута на първото полувреме. Родалега проби отляво, след което центрира в наказателното поле. Шей Гивън се намеси неубедително, изби, а при добавката Н’Зогбия вкара за 1:0.

Само две минути след подновяването на играта обаче, „гражданите” възстановиха статуквото. Карлос Тевес проби по дясното крило, центрира по земята към наказателното поле, Шон Райт-Филипс прескочи топката, която стигна до Петров, последният премери удара си и вкара за 1:1.

В 65-та минута Ман Сити остана с човек по-малко на терена, след като Сабалета си изкара втори жълт и съответно червен картон. Въпреки численото си преимущество, играчите на Уигън не успяха да вкарат на своя противник и двата отбора поделиха точката.

След равенството, Манчестър Сити заема 5-то място с актив от 17 точки. Уигън пък е на 13-та позиция с 10 точки.