Мартин Петров донесе равенството за Манчестър Сити в контролата с Барнзли между двата тима.

Българинът не попадна сред титулярите, като се появи в игра едва в 78-та минута, на мястото на Емануел Адебайор и десет по-късно вкара за 1:1. Попадението за Барнзли пък бе дело на бившият състезател на Локомотив София Даниел Богданович.

Мениджърът на „гражданите” Марк Хюз започна срещата с оптимален състав. Дебют за „небесносините” направи дошлият от Арсенал Коло Туре. В нападение пък Сити излезе с Робиньо, Адебайор и Белами.

И двете попадения в приятелският мач паднаха в края на второто полувреме. Първо Барнзли успя да открие в 84-та минута чрез Богданович. Сърбинът надбяга отбраната на Сити и без да колебае стреля покрай Гивън за 1:0.

Петров донесе равенството на своя отбор четири минути по-късно. Стивън Айрлънд стреля, но не точно, топката попадна в българина, който на далечната греда вкара за 1:1. Останаха съмнения, че Петров се е намирал в засада, останала неотсъдена от главния рефер.