Тимът на Спарта Прага продължи с рейда в чешкото първенство, а българският нападател Мартин Минчев записа първи минути за тима в официален мач. Юношата на Черно море влезе като резерва при успеха с 3:1 над Злин.

Двубоят стартира лошо за домакините, които допуснаха попадение в 19-ата минута, чийто автор бе Юба Драм, който се разписа след самостоятелен пробив и завърши с много красив фалцов удар в далечния ъгъл на вратата.

Спартак пропусна няколко хубави възможности за изравняване до почивката, но след нея доминираше изцяло и все пак стигна до пълния обрат.

В 49-ата минута Ламин Джаво получи червен картон и остави Злин с човек по-малко, което улесни Спарта.

Само минута след това Адам Хложек изравни след разбъркване в наказателното поле.

Минчев се появи в 75-ата минута на мястото на Матех Ханушек и донесе още повече острота в атаките на домакините.

В 88-ата минута Борек Дочкал пропусна дузпа, но последва центриране, при което Петер Ирачек не можа да избегне контакта с топката и си вкара автогол. В добавеното време пък Лукаш Юлиш реши всичко с трети гол за Спарта.

В класирането Спарта води с пълен актив от 12 точки, следван от Славия Прага с 10. Третата позиция делят Виктория Пилзен и Сигма с по 9 точки.