Мартин Минчев се появи като резерва за Спарта Прага срещу Бохемианс 1905 от 18-ия кръг на чешкото първенство, спечелено с 5:1. Напоследък българинът загуби титулярното си място и в предишните два шампионатни мача остана на пейката, а през седмицата игра само 5 минути срещу Брьондби в Лига Европа. Днес юношата на Черно море замени автора на хеттрик Матей Пулкраб в 85-ата минута.

Спарта не даде никакъв шанс шанс на съперника си и вкара 4 безответни гола още до почивката. Пулкраб откри резултата в 16-ата минута след пас на Давид Ханцко, а в края на полувремето гостите изживяха истински кошмар. Те допуснаха три попадения за три минути, две от които бяха дело на Пулкраб и едно на Давид Павелка. Ханцко направи резултата 5:0 в началото на втората част, а Роман Квет вкара единствения гол за Бохемианс в добавеното време.

След третата си поредна победа Спарта е на 3-о място в класирането с 42 точки. Водач е Славия (Прага) с актив от 44 точки, а на втора позиция е Виктория (Пилзен) с 44. Бохемианс заема 12-о място с 18 точки. На дъното със скромните 5 пункта е Карвина.