Спарта (Прага) и Мартин Минчев са само на точка от спечелването на шампионската титла в Чехия, след като днес направиха обрат и победиха с 2:1 Бохемианс (Прага). Така Спарта води в класирането със 77 точки, пред Славия със 72 и два кръга до края. Два часа по-късно Славия се наложи с 2:1 над Виктория (Пилзен) и остана в битката.

Мартин Минчев започна като титуляр и се включи много опасно в атаките на тима си, имаше участие и за дузпата, от която неговия отбор изравни. Той остана на терена до 77-ата минута, когато беше заменен от Кристоф Долек.

Гостите от Бохемианс откриха в 58-ата минута чрез Адам Янош. Но атака на Спарта с участието на българина изведе Ян Кухта на голова позиция, а вратарят Роман Валеш го повали. Ладислав Крайчи вкара от 11-те метра и изравни, а самият Кухта обърна развоя на мача 6 минути преди края. /БТА