Мартин Петров отбеляза първия гол за домакинската победа на Манчестър Сити с 2:1 над Рединг.

Българският национал се разписа в 11-ата минута с шут с левачката от десетина метра, дошъл след канонада от изстрели на Елано и Емил Мпенза към вратата на Маркус Ханеман.

Джеймс Харпър успя да изравни за Рединг две минути преди почивката, а известният със сините си суперменски гащи Стивън Айрланд вкара победното попадение за гражданите в добавеното време с тупалка от границата на наказателното поле, поразила горния десен ъгъл на Ханеман.

Друг български национал – Стилиян Петров игра 79 минути за победата на Астън Вила с 3:0 при гостуването на Мидълзбро, като през времето, което прекара на терена бе един от най-активните за своя тим.

Джон Карю откри с удар отблизо в последната минута на първото полувреме и даде психологическа преднина на Вила. Олоф Мелберг отбеляза втория гол за тима от Бирмингам в третата минута на втората част, а Габриел Агбонлахор оформи класическото 3:0 в 58-ата минута.