Българският страж Марио Кирев, който преди два дни се присъедини към Грасхопър, вече дебютира за новия си тим, макар и в неофициален двубой.

Младежкият национал претърпя поражение в първия си мач за „скакалците”. Тимът му записа минимална загуба с 0:1 в контрола срещу Санкт Гален.

Марио Кирев излезе като титуляр в срещата и остана на вратата на Грасхопър до последния съдийски сигнал. Въпреки че инкасира гол в собствената си мрежа през първото полувреме на приятелския двубой, българският страж се справи със задачата си под рамката на вратата.

Единственото попадение падна в 33-та минута, като през първата част по-дейният отбор бе този на Санкт Гален.

След почивката Грасхопър промени лицето си на терена, но само малшансът попречи на „скакалците” да стигнат до изравнителния гол.